Gdy kurtyna Mroku zapada, zaczynamy Maskaradę...

IndeksCalendarFAQRejestracjaZaloguj

Share | 

Pytania

Go down 
AutorWiadomość
Avenity Nailah
Królowa

Liczba postów : 38
Dołączył/a : 04/07/2013

PisanieTemat: Pytania    Sob Lip 06, 2013 8:07 am

Coś Cię trapi? Masz jakiś konkretny problem, coś, o co wolałbyś zapytać? Śmiało, wal, a administracja lub użytkownicy na pewno zechcą Ci pomóc. :)
Powrót do góry Go down
http://czarny-blask.forumpl.net
Karin Sang
Rada Starszych

Liczba postów : 29
Dołączył/a : 10/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 4:18 pm

Ja mam ja! Może być to trochę głupie, ale nie kumam.
"co pozwala im zgłębiać nawet tajniki magiczne i swobodnie poruszać się na słońcu."
O co tutaj chodzi? Czy mogę sobie np. stworzyć olejek by słońce mnie paliło, lub jakiś pierścień jak mieli w chyba w pamiętniku wampirów? Oraz czy jak cos stworzę to administracja musi mi to zatwierdzić? (chyba by tak najlepiej było.)
Powrót do góry Go down
Avenity Nailah
Królowa

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 6:58 pm

Karin Sang napisał:
Ja mam ja! Może być to trochę głupie, ale nie kumam.
"co pozwala im zgłębiać nawet tajniki magiczne i swobodnie poruszać się na słońcu."
O co tutaj chodzi? Czy mogę sobie np. stworzyć olejek by słońce mnie paliło, lub jakiś pierścień jak mieli w chyba w pamiętniku wampirów? Oraz czy jak cos stworzę to administracja musi mi to zatwierdzić? (chyba by tak najlepiej było.)
Tajniki magiczne to inaczej zdolności magiczne, np. umiejętność panowania nad ogniem etc.
Nie bardzo rozumiem o jaki olejek/pierścień chodzi, nie czytałam ani nie oglądałam "Pamiętników...", ale postaram się to mniej więcej wyjaśnić: poziom A wyewoluował już na taki stopień, że po prostu osoby posiadające go nie mają problemów z przebywaniem na słońcu. Nie, nie "sparklują" (._.) w żaden sposób, nie, nie cierpią, jak to jest w przypadku pozostałych poziomów, po prostu, można by rzec, promienie słoneczne przyjmują na swą skórę jak zwyczajni śmiertelnicy.

Chodź, zatańczymy dla Nas ten ostatni raz.
Tu na zgliszczach świata, piękna noc uniesie Nas do gwiazd
i zamalujemy wszechświat Nasz bez używania farb,
akompaniamentem tętna rytmu serca nagich prawd.
Powrót do góry Go down
Karin Sang
Rada Starszych

Liczba postów : 29
Dołączył/a : 10/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 7:28 pm

aaa dobra bo lekko zgłupiałam czytając "tajniki magiczne" (przez większosć forum magia to magia, a moce to moce). więc rozumiem że moja postać może wychodzić spokojnie na słońce, nie mając tego w umiejętnosciach?
Powrót do góry Go down
Avenity Nailah
Królowa

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 7:34 pm

Tak, jako postać z poziomem zarażenia A owszem, może.

Powrót do góry Go down
H. A. Woronin
Wsparcie

Liczba postów : 9
Dołączył/a : 08/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 8:27 pm

Taki małe pytanko: Co i jak często jedzą Sztuczne Wampiry? Ludzka czy zwierzęca krew? I jak bardzo są od niej uzależnione?
Powrót do góry Go down
Sahir Nailah
Król

Liczba postów : 106

PisanieTemat: Re: Pytania    Wto Wrz 10, 2013 8:49 pm

H.A. Woronin napisał:
Taki małe pytanko: Co i jak często jedzą Sztuczne Wampiry? Ludzka czy zwierzęca krew? I jak bardzo są od niej uzależnione?

Wampiry sztuczne żywią się krwią wampirów, choć ludzka również ich nęci. A uzależnienie - to już kwestia własnej weny, zależnie od charakteru postaci : )
Powrót do góry Go down
Uriel de Riquet

Liczba postów : 3
Dołączył/a : 27/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Pią Wrz 27, 2013 2:18 pm

Mam pewien problem, który mam nadzieje, ktoś pomoże mi rozwiązać. Interesuje mnie obsadzenie mojej postaci w Radzie Starszych, z tego względu uczyniłbym ją pierwotnym, zastanawiam się jednak czy możliwe by było posiadanie w tym wypadku rangi B, skoro ranga A jest niedostępna. Chodzi mi w tym wypadku o to jak ima się relacja pomiędzy tą władzą sądowniczą Rady, a innymi wampirami rangi A, które przynajmniej w teorii mogą być od nich silniejsze (chyba, że ranga ta przysługuje jedynie królowi i królowej). Moje kolejne pytanie także dotyczy funkcjonowania Rady, domyślam się, że jej przedstawiciele podlegają pod rozkazy władców i są zobowiązani przybyć na ich wezwanie, jednocześnie sprawują pieczę na konkretnym obszarem (czy też może nie mają przypisanego terenu?), czy w takim razie w normalnych warunkach przebywają na swoim terytorium i ewentualnie udają się do pary królewskiej czy też przebywają przy parze i ewentualnie udają się tam gdzie ich potrzeba. Ponieważ sprawują jedynie władzę sądowniczą interesuje mnie jakie kary mogą funkcjonować na forum (a może oddane jest to zwyczajnie w ręce graczy)? Nie mam też pewności, czy Rada funkcjonuje zawsze w komplecie czy wymierza także sąd pojedynczo. I jakie zbrodnie sądzone są przez Radę, a jakie przez parę królewską (mniemam że król i królowa nie zajmują się drobnymi przewinieniami)?
Powrót do góry Go down
Sahir Nailah
Król

Liczba postów : 106

PisanieTemat: Re: Pytania    Pią Wrz 27, 2013 6:34 pm

Uriel napisał:
czy możliwe by było posiadanie w tym wypadku rangi B, skoro ranga A jest niedostępna.
Otóż jeżeli chciałabyś być w Radzie, poziom A jest dla Ciebie udostępniony : )

Uriel napisał:
Chodzi mi w tym wypadku o to jak ima się relacja pomiędzy tą władzą sądowniczą Rady, a innymi wampirami rangi A, które przynajmniej w teorii mogą być od nich silniejsze (chyba, że ranga ta przysługuje jedynie królowi i królowej)
Nie i to zależy już od graczy - Rada jest złożona z istot mądrych, po prostu, które są w stanie "władać", powiedzmy, a z założenia wampiry nie szykanują się z powodu poziomów, jakie posiadają.

Uriel napisał:
domyślam się, że jej przedstawiciele podlegają pod rozkazy władców i są zobowiązani przybyć na ich wezwanie, jednocześnie sprawują pieczę na konkretnym obszarem (czy też może nie mają przypisanego terenu?), czy w takim razie w normalnych warunkach przebywają na swoim terytorium i ewentualnie udają się do pary królewskiej czy też przebywają przy parze i ewentualnie udają się tam gdzie ich potrzeba.
Mieszkają oni w Zamku, siedząc u boku pary królewskiej i ewentualnie wędrują tam, gdzie ich potrzeba, choć to też jest kwestia pomysłu - równie dobrze twoja przedstawicielka Rady może siedzieć na drugim końcu kraju i stamtąd się z pozostałymi członkami Rady komunikować.

Uriel napisał:
Ponieważ sprawują jedynie władzę sądowniczą interesuje mnie jakie kary mogą funkcjonować na forum (a może oddane jest to zwyczajnie w ręce graczy)?
Nie istnieje więzienie wampirze, więc jasnym jest, że to śmierć po prostu... Tudzież ostre skatowanie jako... upomnienie.

Uriel napisał:
Nie mam też pewności, czy Rada funkcjonuje zawsze w komplecie czy wymierza także sąd pojedynczo.
Rada nie tylko w sumie sąduje, są też swoistymi Doradcami władców, aczkolwiek zazwyczaj obradują razem. Król i Królowa również nie wydają osądów ot tak, ni z gruszki ni z pietruszki, tylko zwołują zebranie.

Uriel napisał:
I jakie zbrodnie sądzone są przez Radę, a jakie przez parę królewską (mniemam że król i królowa nie zajmują się drobnymi przewinieniami)?
Zgadza się, jeśli za drobne przewinienia uznamy "okradanie innego pełnoprawnego wampira", powiedzmy... Wtedy jeden członek rady pogania jakiegoś wojownika, żeby ten 'upomniał' winowajce, by tego nie robił.
Karane są wielkie jatki i wyżynanie ludzi, ponieważ Rada stara się utrzymać równowagę między ludźmi i wampirami, by ci pierwsi nie wyginęli, jednak karane jest też pomaganie ludziom. Nie robi się natomiast afer, jeśli zginie jeden gdzieś wampir, albo człowiek, albo raz na rok usłyszy się o jakiejś niewinnej kradzieży i żadna skarga do Zamku na ten temat nie przyjdzie. Generalnie Rada utrzymuje nad wampirami władzę na zasadzie bardziej 'zastraszania' powiedzmy, jest jak potężny, niewidoczny duch, który wkracza, kiedy trzeba, robi popłoch i znowu znika. Dla większości miastowych wampirów albo dla przeciętnych ludzi jest raczej tylko złą bajeczką na dobranoc ku przestrodze.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem w miarę dostatecznie : )
Powrót do góry Go down
Uriel de Riquet

Liczba postów : 3
Dołączył/a : 27/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Pią Wrz 27, 2013 10:23 pm

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Cieszy mnie, że istnieje możliwość podróżowania, gdzie akurat potrzeba jednego z członków Rady, ponieważ chciałbym wykorzystać ten pomysł w historii mojej postaci. W takim razie nie pozostaje mi nic jak tylko pisać Kartę :)
Powrót do góry Go down
Amarth Dae

Liczba postów : 5
Dołączył/a : 28/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Sob Wrz 28, 2013 12:48 am

Witam, ja mam podobne pytanie jak User nade mną. Od razu przepraszam Administratorkę za śmiecenie na PW, ale mimo wrednej bezsenności jednak godzina daje się we znaki i zbytni entuzjazm na temat forum. Bądźmy też szczerzy zrobiłem to też z przyzwyczajenia wyniesionego z innych forów, iż pytania zgłasza się bezpośrednio Kadrze Zarządzającej Forum w Prywatnych Wiadomościach. Przechodzę do rzeczy zatem:

1. Jako iż mam już koncepcję postaci, którą chciałbym aby należała do Wampirzej Rady. A jedynie dostępny jest Poziom B jak to się ma właśnie z taką postacią?

2. Wiadomo, że na dzień dobry za ładny uśmiech nikt nie trafia do Elity, a z mojego punktu widzenia Rada czymś takim w Wampirzej społeczności jest, czy są jakieś wymagania aby do niej należeć? I... Czy liczy się tu staż przebywania na Waszym forum? Jako iż jestem nowym użytkownikiem mnie to ciekawi.

3. Kolejne pytanie raczej jest czysto należące do kreowania i tworzenia KP. Jestem graczem, który ma trochę stażu jeśli chodzi o RPG'i czy PBF'y. Znalazłem tu ładnie rozbudowane Uniwersum, ale jako wręcz maniak Wampira:Maskarady jak i Mrocznego Wieku nawet czasem nieświadomie nie łapię się na tym że próbuję coś z tego czerpać. I tu zadaje nurtujące mnie pytanie. Czy byłby problem jeśli tworząc moją postać czerpałbym przy tym właśnie z tego systemu jak i z znanych mi źródeł o Wampirach?

4. Się rozpędziłem... No to kolejne pytanie. Chodzi o MG. Ja rozumiem, iż oni mają mieć wyobraźnię niczym Studnia Salomona. Dla mnie to wręcz logiczne, że oni pomagają Wam w tworzeniu forum, ale... Czy liczycie tu staż tylko w prowadzeniu historii na forach, czy również wliczają się w to wszelkiego rodzaju Chaty, Zloty i spotkania na sesjach? No i czy takowy Mistrz Gry winien posiadać dodatkowo umiejętności moderatorskie czy nie stanie się nic jeśli będzie miał ich brak? Pytam się z prostej ciekawości...

5. Jak to wygląda z tymi mocami postaci? Sami mamy możliwość wymyślania ich? Jest jakaś konkretna liczba? Wiadomo, postacie typu Zeus są nudne i bez sensu ale nie wszystkim jest znany umiar a kompleks Marry Sue jest dziś bardzo popularny.

Pozdrawiam, Am. :)
Powrót do góry Go down
Avenity Nailah
Królowa

PisanieTemat: Re: Pytania    Sob Wrz 28, 2013 7:17 am

Adminka oczywiście zUa nie jest, nie martw się, ja nie gryzę ani nie połykam w całości. :D

Cytat :
Jako iż mam już koncepcję postaci, którą chciałbym aby należała do Wampirzej Rady. A jedynie dostępny jest Poziom B jak to się ma właśnie z taką postacią?
Tak, jak napisał Sahir wyżej - jeżeli chciałbyś, by Twoja postać należała do Rady, możemy wyjątkowo udostępnić Ci poziom A. (:

Cytat :
Wiadomo, że na dzień dobry za ładny uśmiech nikt nie trafia do Elity, a z mojego punktu widzenia Rada czymś takim w Wampirzej społeczności jest, czy są jakieś wymagania aby do niej należeć? I... Czy liczy się tu staż przebywania na Waszym forum? Jako iż jestem nowym użytkownikiem mnie to ciekawi.
Specjalnych wymagań nie ma - nie zależy nam, by teraz ktoś pisał Kartę Postaci na 20 stron w wordzie, a na tym, by ta osoba miała pomysły co do fabuły, udzielała się i bawiła się dobrze wraz z nami. ^^

Cytat :
Kolejne pytanie raczej jest czysto należące do kreowania i tworzenia KP. Jestem graczem, który ma trochę stażu jeśli chodzi o RPG'i czy PBF'y. Znalazłem tu ładnie rozbudowane Uniwersum, ale jako wręcz maniak Wampira:Maskarady jak i Mrocznego Wieku nawet czasem nieświadomie nie łapię się na tym że próbuję coś z tego czerpać. I tu zadaje nurtujące mnie pytanie. Czy byłby problem jeśli tworząc moją postać czerpałbym przy tym właśnie z tego systemu jak i z znanych mi źródeł o Wampirach?
Myślę, że nie ma problemu. Forum miało z początku być budowane właśnie na systemie Maskarady, ale odeszliśmy od tego pomysłu przez różne czynniki... tak więc sądzę, że nic złego się nie stanie. xD

Cytat :
Się rozpędziłem... No to kolejne pytanie. Chodzi o MG. Ja rozumiem, iż oni mają mieć wyobraźnię niczym Studnia Salomona. Dla mnie to wręcz logiczne, że oni pomagają Wam w tworzeniu forum, ale... Czy liczycie tu staż tylko w prowadzeniu historii na forach, czy również wliczają się w to wszelkiego rodzaju Chaty, Zloty i spotkania na sesjach? No i czy takowy Mistrz Gry winien posiadać dodatkowo umiejętności moderatorskie czy nie stanie się nic jeśli będzie miał ich brak? Pytam się z prostej ciekawości...
Mistrzowie Gry są u nas jedynie do prowadzenia fabuły. Nie mają uprawnień moderatorskich, tymi sprawami zajmuje się tylko administracja. :)

Cytat :
Jak to wygląda z tymi mocami postaci? Sami mamy możliwość wymyślania ich? Jest jakaś konkretna liczba? Wiadomo, postacie typu Zeus są nudne i bez sensu ale nie wszystkim jest znany umiar a kompleks Marry Sue jest dziś bardzo popularny.
Konkretna liczba owszem, jest - zapisano ją w kompendium:

Cytat :
Każdy z nich ma 3 magiczne zdolności.
Owszem, moce każdy może wymyślać sam, administracja jedynie narzuca ewentualne "bariery" na to, by nie były zbyt "przekokszone" i aby nie powstawały liczne Mary Sue, jak sam napisałeś. ;)

Powrót do góry Go down
Amarth Dae

Liczba postów : 5
Dołączył/a : 28/09/2013

PisanieTemat: Re: Pytania    Sob Wrz 28, 2013 7:26 am

Dziękuję za odpowiedź na moją tyradę. W takim razie nie zostało mi nic innego jak zabrać się za KP.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pytania    

Powrót do góry Go down

Pytania
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Pytania